• specyfiki grzybobójcze na pszenice


Skuteczne działania w profilaktyce chorób porady, newsy zbóż

Choroby zbóż są znaczącym problemem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez Tiofanat metylowy 500 sc i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, gdyż wyłącznie w ten sposób możemy mieć jakąkolwiek szansę ochronić potencjał zbioru. Wykorzystanie ochronnych rozwiązań intensyfikujących trwałość zboża przez gospodarza w dobrym czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu zagwozdkom chorobowym.

Zabezpieczenie zboża przed chorobami - sprawdzone działania profilaktyczne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest wielokrotnie o wiele bardziej efektywne i ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź też innego zboża warto się zaciekawić już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej ważnych, które należałoby zaimplementować, żeby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego problemu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• obserwacja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest istotne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma de facto gigantyczne znaczenie.

Zbyt wysokie ilości oraz współczynniki żyzności azotu są w stanie wywoływać nazbyt grube, bujne drzewostany, które są w stanie mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, albo inne rodzaju fungicydy zbożowe. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku i wybór produktów o większej wytrzymałości bądź też akceptacji na nadrzędne szkodniki i choroby, takie jak jęczmień choroba może wspomóc zminimalizować ryzyko znacznych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę dodatkową zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto także zwrócić uwagę na cieszący się coraz znacznie większą popularnością tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników doceniany jako wydajna forma ochrony.

Tagi dla artykułu

zboża