• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[S5330] Flashowanie Wave 533 - Krok po kroku - Poradnik
#1
Video 
Witam dziecinki :-)

Napiszę Wam krótki poradniczek krok po kroku jak zmienić rom w Wave 533 czyli waszym ukochanym foniku , postaram się Wam to w miarę sensownie opisać i dla opornych zamieszczę screeny z każdej pozycji . Jak tego poradniczka nie możecie ogarnąć , to nie kombinujcie i zasuwajcie do serwisu bo nic nie będzie z tego.

NIE PONOSZĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI JAK UWALISZ FONA !! ROBISZ WSZYSTKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!.

Zaczniemy od przygotowania niezbędnych gadżetów a mianowicie :
1.Aplikacja Kies dla Wave 533 , zassaj z linku poniżej i zainstaluj :
http://org.downloadcenter.samsung.com/do...1_16_5.exe
2.Aplikacja do flashowania - Multiloader v.5.64 :
.rar   MultiLoader_v5.64.rar (Rozmiar: 45,52 KB / Pobrań: 1 869)
3.Kabelek USB najlepiej orginalny z zestawu.
4.Rom który chcesz wrzucić , tu przykład S5330XXJL6 , link :
http://hotfile.com/dl/99976744/9c27511/S...6.rar.html

Hasło do rozpakowania romu : samfirmware.com

Naładuj fona na maxa i zapisz sobie wszystkie dane , nr.telefonów , sms itd. bo po akcji stracisz wszystkie dane.Jak masz zainstalowanego już Kies , sprawdź czy poprawnie widzi komp fona bo bez tego nie masz co się zabierać do pracy , musi komp widzieć fona , musi być między nimi komunikacja !!. Zapisać dane , zrobić backup możesz za pomocą Kies gdyż nie ma jeszcze na Bada aplikacji do backupów.

Teraz przystępujemy do konkretów , dzieciaki !! zapiąć pasy :-)
1.Stwórz sobie na pulpicie katalog np.WAVE i wrzuć do niego rozpakowany rom oraz aplikacje Multiloader.
2.Wyłącz fona i wyjmij z niego kartę SIM i SD.
3.Uruchom aplikacje Multiloader.
Teraz musimy skonfigurować Multiloadera pod naszego roma czyli porozmieszczać dokładnie pliki romu w swoje miejsca właściwe ale pamiętaj !! romy mogą się różnic zawartością plików i czasem jedne są innych nie ma dlatego musisz dokładnie patrzeć na zawartość romu a dokładniej na końcówki plików znajdujących się w danym romie czyli np. w jednym romie nie będzie pliczków AMSS , nie będzie CSC itd. wtedy zostawiasz te miejsca puste i wrzucasz tylko zawartość romu w swoje właściwe miejsca a o co chodzi dokładnie , dowiesz się z tego poradnika .

Konfiguracja Multiloadera :
1.Jak już uruchomileś Multiloadera to widzisz na samej górze sekcje - OPTION - zaznacz BRCM2133 a w sekcji poniżej zaznacz FULL DOWNLOAD a wygląda to tak :

   

2.Kliknij na guzik,przycisk BOOT i wskaż ścieżkę dostępu do pliczku boot w katalogu który stworzyłeś na pulpicie czyli składnika romu ale pamiętaj !! pliczek BOOTFILES a nie uart_bootloader !!! a nie tak to powinno wygladać :

   

3.Kliknij na guzik APPS i wskaż pliczek z romu - apps_compressed.bin , tak jak poniżej :

   

4.Kliknij na guzik Rsrc1 i wskaż pliczek z romu - Rsrc1_S5330...rc1.

   

5.Kliknij na guzik Rsrc2 i wskaż pliczek z romu - Rsrc2_S5330..rc2(LOW) , pamiętaj zaznaczać zawsze (LOW) nie MID czy HIGH !! , tak to powinno wyglądać :

   

6.Kliknij na guzik Factory FS i wskaż pliczek z romu - z końcówką .ffs - jak na screenie :

   

7.Kliknij na guzik CSC i wskaż pliczek - z romu z końcówką .csc - jak na screenie

   

8.Kliknij na guzik SHP APP i wskaż pliczek z romu - ShpApp.app - jak na screenie :

   

9.Kliknij na guzik FOTA i wskaż pliczek z romu - z końcówka .fota - jak na screenie :

   

Cała poprawna konfiguracja Multiloadera powinna wyglądać tak :

   

Teraz sprawdź czy masz wyłączonego Kies i czy nie siedzi przypadkiem w trayu , musi być wyłączony !! Czasem zdarza się , że komunikacje między kompem a fonem zakłóca antyvirus i firewall , wyłącz je na czas flashowania dla świętego spokoju.

10.Teraz uruchom fona w trybie download czyli na wyłączonym fonie trzymasz jednocześnie 3 guziki ale odpalasz je pojedynczo w następującej kolejności :
ściszanie głośności + blokada + aparat - a następnie podłącz fona do kompa

11..Kliknij guzik - PORT SEARCH i jak zobaczysz po prawej np. COM12 i napis READY , to znak że jest łączność między kompem i fonem i możesz startować i klikasz - DOWNLOAD.

Czekasz teraz spokojnie aż załaduje się do fona nowy rom , jak skończy się ładować i zobaczysz pulpit odłączasz fona od kompa , fon po wgraniu nowego romu powinien się sam restartować wiec nic nie kombinuj i czekaj spokojnie jak skończy całą akcje.
Jeśli wszystko zrobiłeś jak w instrukcji to powinieneś cieszyć się już nowym romem.

Teraz ostatni zabieg a mianowicie : wstukaj na klawiaturze telefonu następujący kod : *2767*3855# - jest to Reset Faktory czyli po pierwsze , wyczyści cały syf , pozostałości po starym romie i przywróci ustawienia fabryczne. Po wklepaniu kodu , fonik za kilkanaście sekund uruchomi się sam :-) więc nic nie kombinuj tylko poczekaj.Jak już widzisz pulpit na foniku , to znak że zakończyłeś całą operacje i możesz się cieszyć nowym open firmware.

W tym poradniku jest przykład na romie XXJL6 full , najnowszym jaki wyszedł , Ty możesz wgrywać inne romy i je testować , zasada flashowania jest taka sama tylko czasem zawartość romów jest inna czyli np. nie ma pliczków CSC , nie ma pliczków Amss , nie ma pliczków PFS a są inne , większość pliczków które wrzucasz w odpowiednie linijki ma charakterystyczne końcówki czyli pliczki FOTA kończą się na .fota to samo dotyczy pliczków Rsrc1 - końcówka .rc1 , Rsrc2 - końcówka rc.2 itd. Jak juz tego nie ogarniasz , to daj sobie spokój dziecinko i zasuwaj do serwisu , nie da się prościej tego opisać i załączyłem wam screeny wiec nawet jak ci sie nie chce czytać , to chociaż luknij na fotki :-).

Moja rada - najpierw zapytaj który rom , firmware jest na daną chwile sprawdzony i aktualny , ja pisze poradniki na przykładowym romie ale nie testuje wszystkich bo nie wszystkie fony mam a piszę poradniki na wszystkie modele.
Inne modele romów znajdziesz w tym dziele jak również dodatkowe drivery itd.
Pozdrawiam i życzę udanego flashowania.

PORADNIK I SCREENY SĄ MOJEGO AUTORSTWA ZOSTAŁ STWORZONY NA POTRZEBY DWÓCH FOR NO I NIECH TAK ZOSTANIE :-)
 
#2
Witam

Dyskusje o flashowaniu , romach i wszystkich rzeczach których nie rozumiecie , proszę piszcie w tym temacie , tak ażeby nie zaśmiecać niepotrzebnie tego tematu i żeby innym było łatwiej znaleść to , czego szukają.

Tu link do tematu dyskusyjnego :

http://samsungbadaos.pl/S5330-Dyskusja-o...Wave-S5330

Pozdrawiam
 
  
Przeglądają: 1 gości