• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nawigacja GPS offline w javie - Trekbuddy
#1
Brick 
Chciałem podzielić się z wami moimi mapami do Trekbuddy - aplikacji korzystającej z map rastrowych takich jak Zumi.pl czy maps.google.pl (w odróżnieniu od nawigacji GPS, które korzystają z map wektorowych) - tyle, że z wersji offline, które wcześniej sami musimy sobie przygotować. Ja opracowałem taką mapę dla całej Polski (mniej dokładna) oraz dla całej Polski i Mazowsza (dużo dokładniejsza) - na razie mogę podzielić się tylko tą pierwszą. Zalety są takie, że aplikacja absolutnie nigdy nie połączy się z internetem - wady to duża objętość map (nawet kilka gigabajtów) oraz potrzeba ich ręcznej aktualizacji.

[Obrazek: 20120823001525.jpg]

Najpierw, należy pobrać najnowszą wersję trekbuddy http://www.trekbuddy.net/releases/ (lub z mojego chomika wersję obracającą się) i zainstalować ją na swoim telefonie. Przy pierwszym uruchomieniu Trekbuddy utworzy na karcie pamięci specjalny folder o nazwie trekbuddy ze swoimi plikami. Aby wgrać mapę Polski, musicie pobrać ją z mojego Skydrive'a - link (prawoklik i "Pobierz"), hasło to
Kod:
bymamlecz2012
- i następnie rozpakować do folderu trekbuddy\maps\ .
Potem wystarczy już tylko uruchomić Trekbuddy (polecam wyłączenie klawiatury ekranowej), kliknięcie w mapę, kliknięcie ikonki domku i otworzenie naszej mapy - czyli pliku cr.tar w folderze trekbuddy\maps\NAZWA_MAPY\ . Aby zmienić warstwę mapy, klikamy w ikonkę plusa na ekranie i wybieramy warstwę - x13 to najmniej dokładna, x8 - na razie najdokładniejsza. W przypadku Mazowsza udało mi się uzyskać przybliżenie x4, ale aby zrobić tak całą Polskę potrzebuję lepszego komputera - dlatego liczę na współpracę. Wszystko jest proste, ogranicza się do obsługi dwu programów (Zumibuddy i ZBAtlasMaker) i długiego czekania na efekty Smile aby pobrać mapę Mazowsza, komputer chodził bez przerwy kilkadziesiąt godzin.

[Obrazek: 20120823001246.jpg]

Ten typ nawigacji niezbyt (albo wręcz wcale) nie nadaje się do auta, ale jest idealny na piesze wędrówki (wraz z Endomondo tworzą niezastąpiony duet) - na wykorzystanej przeze mnie mapie (mapgo) są zaznaczone nawet szlaki (na mapie Mazowsza, aktualnie się tworzy ostatnia jej warstwa)!

[Obrazek: 20120823001545.jpg]

Do auta świetnie nadają się za to ekrany CMS, pokazujące prędkość, prędkość średnią itd. - mogą z powodzeniem zastąpić komputer pokładowy w aucie lub uzupełnić jego brak! CMSy są tworzone przez użytkowników, więc znajdziemy ich sporo na stronie trekbuddy.net

Warto także dodać, że trekbuddy najlepiej ze wszystkich testowanych przeze mnie na wave 533 aplikacji nadaje się do zapisywania śladu trasy - ma bowiem funkcję, trzymającą wyświetlacz ciągle włączony (po zablokowaniu klawiatury/wygaśnięciu wyświetlacza, wave 533 automatycznie blokuje dostęp do GPSa... )

W sieci są dostępne mapy całej Polski do trekbuddy, ale albo są przestarzałe (sprzed dwu lat) albo nielegalne. Te są w 100% legalne i zrobione tylko przeze mnie - dlatego mogą posiadać błędy, proszę mnie o nich informować. Jeśli nie radzisz sobie z obsługą trekbuddy - pomocy szukaj w internecie, jest tam wszystko o tej aplikacji.
Custom softy, aplikacje java, edytory softów BADA:
[Obrazek: 8rpt2nu][Obrazek: vpzlehm][Obrazek: ogg4ovg]
 
Odpowiedz
#2
Dorzuciłem zrzuty ekranu i poprawiłem opis. Jakby ktoś się mapami w mniejszej skali zainteresował - piszcie, testuję cały czas bo co i rusz coś mnie zaskakuje Tongue A kolekcja rozrosła się do kilku GB Smile Dobrze, że kartę SD mam 2GB,to skutecznie studzi moje zapędy do zgrania całej Polski w najwyższej możliwej dokładności, na razi zgrałem swoją okolicę - dokładność mapy jest niesamowita. Jeszcze tylko zrobię sobie warstwę z obrazem z satelity - i nigdy nigdzie się nie zgubię Smile chyba, że mi się komórka wyładuje.
Custom softy, aplikacje java, edytory softów BADA:
[Obrazek: 8rpt2nu][Obrazek: vpzlehm][Obrazek: ogg4ovg]
 
Odpowiedz
#3
Czy to normalny problem w 533, że przy próbie uruchomienia mapy polski w skali już 3 km. Wyskakuje błąd o małej ilości pamięci?
 
Odpowiedz
#4
Nie wiem, czy ktokolwiek z tego korzysta - ale dla mnie jest to (obok mmpk, folianta i naviexperta) jedna z najprzydatniejszych aplikacji na małą Badę - dlatego też wrzucam atlas Polski + Mazowieckie + Górny Śląsk, do pobrania jak zwykle - ze skydrive'a i chomikuj. Mapy działają świetnie na mojej modyfikacji, jak na oryginalnej wersji - nie wiem.

Atlas Polski + Mazowsze + Górny Śląsk - skydrive

Atlas Polski + Mazowsze + Górny Śląsk - chomikuj.pl
Custom softy, aplikacje java, edytory softów BADA:
[Obrazek: 8rpt2nu][Obrazek: vpzlehm][Obrazek: ogg4ovg]
 
Odpowiedz
  
Przeglądają: 1 gości